Dnes je: ,men.oslavuje ,zajtra
www.
..:: HLAVNÉ MENU
Webhosting
BuilderWeb
Webdesign
Obch. podmienky
Ochrana os.údajov
Objednávka
Kontakt
..:: PODPORA
Kontrol panel...
Technológia
FAQ otázky
Oznamy
..:: OSTATNÉ
Referencie
..:: OZNAMY

10.02.2019 Podvodné email správy ... Klikni pre viac info...

22.12.2018 Príjemné Vianoce a ... Klikni pre viac info...

23.09.2018 Akcia na registráciu SK domén Klikni pre viac info...

23.12.2017 Príjemné Vianoce a ... Klikni pre viac info...

27.08.2017 Zmena právnej formy... Klikni pre viac info...

27.08.2017 Migrácia .sk domén... Klikni pre viac info...

31.05.2017 Informácia o zmene cien... Klikni pre viac info...

30.05.2017 SK-NIC presunul termín... Klikni pre viac info...

15.02.2017Výpadok konektivity Klikni pre viac info...
 
Nastavenie poštovného klienta pre sťahovanie a odosielanie pošty:
Poštu z vašej schránky môžete sťahovať a posielať prostredníctvom programov pre posielanie elektronickej pošty, tzv. poštových klientov. Na internete existuje niekoľko desiatok takýchto programov a niektoré z nich sú zadarmo. Jedny z najznámejších poštových klientov sú napríklad Microsoft Outlook Express, Netscape Messanger, Eudora alebo Pegasus Mail. Všetci títo poštoví klienti používajú k sťahovaniu pošty protokol POP3/IMAP, pre odosielanie protokol SMTP.

K nastaveniu týchto programov, aby komunikovali s vašou schránkou, potrebujete poznať tri údaje, ktoré získate pri zaregistrovaní: názov poštového serveru, názov schránky a heslo. Názov servera pre sťahovanie pošty cez POP3/IMAP/SMTP je mail.vasa_domena.sk.

Na tejto stránke je uvedený stručný popis, ako nastaviť najpoužívanejšieho poštového klienta Microsoft Outlook Express. U väčšiny programov je postup podobný.

Nastavenie Microsoft Outlook Express

Otvorte si aplikáciu MS Outlook Express a po jej spustení, prejdite v panely nástrojov na Nástroje a potvrďte voľbuV rozbalenej lište nájdite položku Účty... a kliknite na ňu.Prejdite nad tlačítko Pridať a kliknite naň.Pokračujte výberom voľby Pošta....Do políčka Zobrazované meno vpíšte svoje meno, prípadne názov firmy, tak ako chete aby sa zobrazoval v odoslaných emailoch ako odosielateľ.Do políčka E-mailová adresa napíšte Vašu emailovú adresu.Výber Server prichádzajúcej pošty je defaultne na hodnote "POP3", môžete si ho prestaviť aj hodnotu IMAP. Kolonku Server prichádzajúcej pošty (POP3, alebo IMAP) vyplňte textom: "mail.vasa_domena.sk" a kolonku Server pre odchádzajúcu poštu (SMTP) textom: "mail.vasa_domena.skKolonka Názov účtu je Vaša celá emailova adresa a Heslo je Vaše heslo, ktoré ste si vytvorili v kontrol panely. Podľa uváženia si môžete odškrtnúť (vypnúť) Zapamätať si heslo, ktoré spôsobí, že program si heslo nezapamätá a Vy ho budete musieť písať zakaždým, keď si budete chcieť stiahnuť novú poštu.Ak chcete konto uložiť, stlačte DokončiťTeraz vidíte svoje konto, ktoré ešte musíte nakonfigurovať, preto ho označte a kliknite na Vlastnosti.V hornom menu otvoreného okna máte na výber viacero možností. Kliknite na Servery.Označte voľbu Server požaduje overenie. Táto voľba musí byť označená, potom si kliknite na Nastavenie Zobrazí sa Vám nové okno, kde musí byť označená voľba Použiť rovnaké nastavenie ako pre server prichádzajúcej pošty. Tieto nastavenia sú nutné k tomu, aby ste mohli odosielať poštu z tohoto konta. Po vyplnení odklintite vo všetkých oknách OK (OK).Kliknite na Odoslať a PrijaťOtvorené okno ukazuje stav v akom sa nachádza posielanie a prijímanie pošty. Pri tomto úkone musíte byť pripojený k sieti Internet.Gratulujeme, týmto posledným krokom ste si korektne nastavili Vášho email klienta.
Copyright © WebDom.sk 2007 - 2015 Všetky práva vyhradené